Text Size
בלוג מותר האדם מן הרובוט – השפעת השינויים הטכנולוגיים על התעסוקה

27/4/17

בתוכנית המערכת – מקצועות נעלמים, עם מיקי חיימוביץ דובר על השנוי הטכנולוגי המואץ שישפיע על המקצועות הקיימים כיום. דובר בתוכנית על כך שמקצועות כמו עורכי דין, בנקאים, סוכני ביטוח, נהגים ועוד יהיו מיותרים בעתיד וייעלמו מהשוק. רובוטים ומחשבים יחליפו אותם בהצלחה.

בספר של דניאל פינק " ראש אחר ", קראתי שבעתיד הקרוב, כתוצאה של התפתחות הטכנולוגיה והמחשוב, מוח שמאל האנליטי יהיה פחות נחוץ וחשוב מהמוח הימני, שאחראי על ראייה  מערכתית, רגשית ויצירתית.

דניאל פינק כותב שתפיסה מתקדמת ורגישות גבוהה נמצאות במגמת עליה. זה לא בא על חשבון ניתוח רציונלי של נתונים וידע, אלא שיתוף פעולה של שני חלקי המוח. למשל, עורכי דין שיוותרו יהיו אלו שיספקו משהו נוסף מעבר למה שמאגרי המידע והתוכנות יוכלו לתת.

יש אנשים שתוכנית כזו, כמו המערכת מערערת אותם ומבהילה. "מה אעשה עם המקצוע הנוכחי שלי? אחרי שנים שעבדתי בו אעבור למשהו חדש?"

יחד איתם יש אנשים שהתוכנית גורמת להם להסתכל קדימה ולראות בשינוי הזדמנות לחידוש. מה עושה את ההבדל ביניהם?

הבדלים כמו בטחון ביכולות האישיות, באמון והערכה עצמית והרפתקנות יכולים לגרום להבדל. אך יחד עם זאת ההבדל המשמעותי הוא איזה צד של המוח יותר חזק אצלם.

ככל שנפתח את הצד הימני, שאחראי על מערכות היחסים, על ראייה יצירתית ואפילו אמנותית, על יוזמה, על דמיון ועל מיומנות חברתית כך נוכל להתמודד עם השנוי הקרב בהצלחה רבה יותר.

בתוכנית הטלוויזיה ראו איך ד"ר אייל דורון מנחה אנשים למצוא את הייחודיות שלהם והערך המוסף שלהם כדי לקחתם לעיסוק חדש. אני מוסיפה על כך ומציעה לקחת כל יכולת אישית ולבחון באלו מקצועות ועיסוקים אני יכולה להשתמש בה בהצלחה וגם ליהנות מעשייה זו.

החיבור של הרחבת יכולותינו באמצעות חשיבה יצירתית עם סיפוק ותשוקה לעשייה יביאו אותנו להתמודד היטב עם השינויים הטכנולוגים המתרגשים ובאים עלינו.

קשה להתחבר אינטואיטיבית למה שיקרה בעתיד ולכן יש נטייה להתכחש למצב. יחד עם זאת לא צריך לחכות למדינה ולאחרים שיכתיבו לנו מה יקרה. בואו נבחן כל אחד מה עוד אנחנו יכולים לעשות עם יכולותינו וליישם זאת כדי שכשיגיע הרובוט שיחליף חלק מעיסוקנו, יהיה לנו ערך מוסף שאינו ניתן להחלפה.

יש בלבול? יש חשש? זה הזמן להיעזר באיש מקצוע לדיוק היכולות והערך המוסף שיעזור לתעסוקה בעתיד.

חדשות

 1. השפעת שינויים טכנולוגיים על זמן עבודה מול זמן פנאי

   השינויים הטכנולוגיים - התפתחות האינטרנט, התקשורת הסלולרית וכו', יצרו אפשרויות העסקה מגוונות.

  זה התחיל בהגמשת שעות העבודה, המשיך בעבודה חלקית מהבית וכיום יש עובדים שכירים שכל עבודתם מתנהלת מהבית כגון, אנשי מכירות טלפוניות, יועצים ומוכרים בשוק ההון.

  עבודה מהבית יכולה להיות נוחה מאוד, אבל יחד עם זאת קשה להתרגל אליה

   

  לקריאת המאמר המלא

   

   

   

 2. ההווה הוא מתנה

  קרה לכם שדיברתם עם מישהו אבל החשיבה שלכם נדדה למקומות אחרים?

  קרה לכם שעשיתם ספורט ותוך כדי הספורט חשבתם על מיליון דברים אחרים?

  קבלו ניסוי עצמי להעצמת תחושת ההווה

  לקריאת המאמר המלא

   

   

   

 3. בעקבות הכתבה של מיקי חיימוביץ בתכנית "המערכת":

  האם מותר האדם מן הרובוט?

  על בטחון תעסוקתי ותכניות לעתיד

  למידע נוסף לחץ כאן

   

   

   

   

 4. העולם התעסוקתי שלי!!

  לאחר סיום לימודים אקדמיים? רוצה להתקדם בעבודה? מה הצעד הבא בקריירה שלך?

  פגישות אישיות למיקוד ולהגשמת השאיפות התעסוקתיות שלך.

  לפרטים נוספים

   

 5. למנהל/ת בתפקיד חדש שרוצה להצליח - בקרוב ייפתח קורס המיועד לך

  למידע נוסף לחץ כאן